Coraz częściej sięga się po maski przeciw smogowi

Na rosnące zagrożenie zanieczyszczeniem powietrza producenci odpowiadają coraz to nowymi modelami masek ochronnych. Wybierając produkt dla siebie można sugerować się jego wyglądem. Warto jednak zwrócić uwagę na elementy, które wpływają na skuteczność działania.

Maski przeciw smogowi nie są tylko gadżetem, który pojawił się na miejskich ulicach. To przede wszystkim ochrona przed skutkiem oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Zawarte w nim substancje bywają szkodliwe dla zdrowia. Mogą wywołać lub pogłębić wiele chorób zagrażających życiu.

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie maski przeciw smogowi jest certyfikat. Nie każda bowiem chroni przed wszystkimi zanieczyszczeniami, jakie występują w powietrzu. Innych filtrów potrzeba, by zatrzymać tylko pyły, innych by zneutralizować gazy, a inne będą skuteczna barierą dla równego rodzaju mikroorganizmów.

Kolejnym kryterium ważnym przy wyborze maski jest jej rozmiar. Skutecznie zadziała tylko taka, która szczelnie przylega do twarzy i nie daje możliwości dostania się do środka powietrza z zewnątrz inna droga, niż przez filtry. Producenci oferują maski przeciw smogowe w różnych rozmiarach, również dla dzieci. Warto tez zwrócić uwagę, czy ma ona wymienny filtr, czy też wbudowany na stałe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *