Walka ze smogiem? To trochę potrwa

W ostatnich kilku latach wzrosła świadomość istnienia smogu w wielu polskich miastach. W niektórych jest to problem notoryczny – szczególnie jesienią i zimą i powtarzający się od czasu do czasu także późną wiosną i latem.

Władze miast postanawiają walczyć ze smogiem. Ale żeby walczyć ze skutkiem, trzeba uporać się z przyczynami zjawiska.

W niektórych miastach wymieniono już autobusy komunikacji miejskiej na takie jeżdżące na gaz, a później na hybrydowe, czyli potrzebujące do pracy prądu.

Minie jednak trochę czasu, zanim wystarczająca liczba prywatnych użytkowników przejdzie z palenia węglem – czy nie daj Boże rzeczami, które na podpałkę w ogóle się nie nadają – na odnawialne źródła energii, elektryczność, czy gaz.

Tymczasem, na ulicach miast wciąż jest pełno ludzi i oni muszą sobie jakoś poradzić ze smogiem. Nie można po prostu przestać wychodzić z domu, musząc chodzić do pracy, na zakupy, czy do lekarzy. Wtedy pomóc może maska smogowa. Oczywiście jest to rozwiązanie doraźne. Pomaga to osłonić nieco drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami krążącemu w powietrzu, jednak smogu nie zlikwiduje.

Dopóki jednak istnieje smog, używanie masek smogowych będzie nieodzowne dla każdego, kto chce prowadzić w mieście w miarę normalne życie. Maska smogowa dostępna jest pod adresem https://dragonmask.pl/

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *